Zdjęcia dzieci, które śpią bardzo mocno

W USA i Wielkiej Brytanii działa fundacja o nazwie Now I Lay Me Down To Sleep. Jej misja skupia się na umożliwieniu rodzicom wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej swoich niedawno narodzonych dzieci. Powstała już grupa fotografów wolontariuszy, którzy przybywają nawet w kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia. W tym projekcie czas jest wyjątkowo ważny, bo fotografowane noworodki urodziły się martwe, lub zmarły zaraz po porodzie.

 

fotografia pozegnalna

 

Zdjęcia wykonywane przez zawodowych fotografów i często oprócz noworodka, znaleźć na nich można rodziców i starsze rodzeństwo. Fotografie są stonowane, delikatne i patrząc na nie, trudno dojrzeć tragedię jaka im towarzyszy. Jest to zresztą jeden z najważniejszych elementów projektu, w którym za cel obrano sobie możliwie naturalne i estetyczne uwiecznienie “małych aniołków”.

 

fotografia pozegnalna

 

Podobna inicjatywa, może zaistnieć w Polsce. Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu stara się zaadaptować projekt Now I Lay Me Down To Sleep. Trwają rozmowy z lekarzami, szpitalami i poszukiwnai są fotografowie, którzy byliby gotowi wesprzeć akcję pożegnalnych fotografii.

 

Temat jest wyjątkowo delikatny i może budzić kontrowersje. Z drugiej strony, powstał niewątpliwie z potrzeby, której nie można chyba w żaden sposób kwestionować.

Tags:

13 Responses to “Zdjęcia dzieci, które śpią bardzo mocno”

 1. Ania Says:

  Wspaniały pomysł,ale łzy się cisną do oczu.

 2. Patrycja Says:

  Jestem w szoku!nie wiem czy w Polsce będą zwolennicy tego projektu, ale ja jestem wstrząśnięta i absolutnie przeciwna!Nie wiem jak rodzice, których dotknęła taka tragedia mają siłę i chęć w takich okolicznościach pozować do zdjęć!Gardło mi zaciska i łzy napływają do oczu jak wyobrażę sobie siebie w takiej sytuacji!

 3. Hybryda Says:

  Zgadzam sie z Patrycja. W 100% . Nie pojmuje idei. Przeraza mnie i nie wyobrazam sobie pozowac ze swoim martwym dzieciatkiem. Tragedia nie do wyobrazenia, zdjecie “na pamiatke”, i jeszcze te starsze dzieci…

 4. Aga Says:

  Ja straciłam mojego synka w trakcie porodu. Wówczas byłam w ogormnym szoku, zostało mi po moim dziecku jedyne zjecia z usg… Bardzo bym chciała miec chociaz taka pamiątke po moim synku…W Polsce w szpitalach nikt sie nami aniołkowymi mamami nie przejmuje ;( Ja bym chciała takie zdjęcie z moim dzieckiem…

 5. ania Says:

  Powiem tak: Weszłam na ich stronę i to był mój błąd:( Strona pamięci.https://www.nowilaymedowntosleep.org/remembrance-wall/ Naprawdę, dawno nie byłam tak wstrząśnięta! Na jednej stronie dziesiątki, setki ogromnych tragedii. Naprawdę dziwię się ludziom, którzy chcą udostępniać w internecie zdjęcia swoich nieżywych bobasków, często bardzo chorych, albo też bardzo, bardzo przewcześnie urodzonych. W moim mniemaniu kadry z tych osobistych tragedii nie powinny ot tak “wisieć” w sieci.

 6. Virag Says:

  Oh noes did you let your sourdough sttraer perish? I think as soon as I’m back from my vacation I’ll create a sttraer myself something I’ve been wanting to do for ages and keep putting it off.Heh, I know someone called “Lucia” and some people were saying “Happy you-day” to her on the 13th I thought for a minute it was her birthday but then I realised that I was being a bit dumb and it was because it was Lucia day!

 7. http://r5atto.org/safeway-insurance-tempe-az.html Says:

  Your posting really straightened me out. Thanks!

 8. http://r5atto.org/how-much-would-insurance-be-for-a-18-year-old.html Says:

  At last, someone comes up with the “right” answer!

 9. http://vignetiditalia.net/p-plate-insurance.html Says:

  I’m quite pleased with the information in this one. TY!

 10. http://hockertlaw.com/how-much-is-insurance-on-a-car.html Says:

  Good point. I hadn’t thought about it quite that way. :)

 11. http://www.artaholic.net/reflection-paper-on-abnormal-psychology.html Says:

  As Charlie Sheen says, this article is “WINNING!”

 12. auto insurance quotes Sherman Oaks CA Says:

  So excited I found this article as it made things much quicker!

 13. http://thebeardedberry.com/progressive-auto-insurance-buffalo-ny.html Says:

  E persistem em "substituir" os nossos emigrantes por imigrantes…donde resulta um duplo custo para o erário público.Cuidar dos velhos deixados para trás e dos novos que chegam.Em suma descolonizaram e agora colonizam mas com "direitos".Agora vão ver onde esses inteligentes arranjaram reciprocidades.Os estudiosos das "demografias" que estudem mas que tenham cuidado com colonizações encapotadas.Um dia vão dar-se mal.Porque estamos já fartos de traidores…

Leave a Reply