Porady dla fotografujących od 35 fotografów Magnum

Fotograf Alec Soth, zadał dwa proste pytania swoim kolegom i koleżankom z agencji Magnum. W pierwszym - bardziej osobistym - zapytał o pierwszą ekscytację fotografią. W drugim poprosił o jedną radę dla początkujących fotografów.

 

magnum

 

Na te pytania odpowiedzieli między innymi: Bruce Gilden, Elliott Erwitt, Larry Towell, Martin Parr, oraz Alessandra Sanguinetti. W sumie wypowiedziało się 35 cenionych fotografów.

 

Warto przeczytać jak zaczynały ikony współczesnej fotografii. Warto poznać dawane przez nich rady początkującym fotografom. W wielu odpowiedziach przewija się wątek bycia sobą, poznawania i rozwijania pasji poprzez praktykę. Trudno się z tym nie zgodzić, podobnie jak z  tym, że od zastosowania się do tych porad do zostania uznanym fotografem jest bardzo daleka droga. Ciekaw też jestem jakie rady przekazaliby rodzimi mistrzowie.

 

Tekst oryginalny w formacie PDF

Wersja polska (Google Translate)

 

Tags: , ,

3 Responses to “Porady dla fotografujących od 35 fotografów Magnum”

 1. Jurgi Says:

  O, wielkie dzięki, ciekawa rzecz. I fajnie, że PDF, przeczytam w najbliższej wolnej chwili.
  ____
  P.S. Poszukuję zaginionych wolnych chwil, dla uczciwego znalazcy dozgonna wdzięczność. Informacje zostawiać na blogu, pod wycieraczką.

 2. NIekumaty Says:

  Nie znam angielskiego , czy to dyskwalifikuje mnie jako początkującego fotografa? Czy ktoś mógłby zrozumiale przetłumaczyć to na nasz ojczysty?…Pozdrawiam.

 3. Oczytany Says:

  Ja też nie znam angielskiego, myślałem o wersji polskiej ale link jest niedostępny. Ktoś źle zabrał się do tego tłumaczenia. Pozdrawiam.

Leave a Reply