Picasa z tłumaczeniem i dodatkową opcją udostępniania

Jak wiadomo, fotografia jest medium uniwersalnym. Niezależnie skąd pochodzimy i jakim językiem się posługujemy, obraz nie potrzebuje tłumaczy. Inaczej jest z opiniami jakie sobie wystawiamy pod naszymi zdjęciami.

 

picasa-web-translate

Zmienia to Picasa Web Albums gdzie komentarze zostały wsparte translatorem Google. Od tej chwili nie ma znaczenia w jakim języku skomentujemy zdjęcie, podobnie jak to w jakim języku pozostawi ślad gość odwiedzający nasz album.

 

Oczywiście nie ma co liczyć na nienaganną polszczyznę w komentarzach obcokrajowców, ale ewentualne błędy nie przeszkodzą nam w rozszyfrowaniu tego jakie ważenia odniósł Niemiec, Francuz i Kanadyjczyk po oglądnięciu naszych zdjęć.

 

To nie jedyna zmiana jaką zespół GooglePhotos wprowadził w ostatnich dniach. Zmieniono również zarządzanie tagami a jedną z wartościowszych jest dodanie dodatkowej opcji zabezpieczającej nasze albumy. Dotychczas do dyspozycji mieliśmy wybór między opcją “Public” oraz “Unlisted”.

 

picasa sign-in-required

 

Nowość polegana dodaniu “sign-in-required”, które umożliwia udostępnienie albumu jedynie wybranej osobie. Zmiana ta powinna pojawić się również w desktopowej wersji Picasy wraz z następną aktualizacją.

Tags: ,

2 Responses to “Picasa z tłumaczeniem i dodatkową opcją udostępniania”

  1. Lukrecja Says:

    u siebie na blogu umieściłam tłumacza Google i czasem z niego korzystam by zrozumieć komentarze i mam nadzieję że nieoglądający także z niego korzystają

  2. blusior Says:

    Czekam aż Picasa 3 zostanie spolszczona.Będzie niezła frajda.

Leave a Reply