24foto to miejsce w pełni oddane fotografii, którego przewodnią ideą jest tworzenie serwisu informacyjnego wspólnie przez jego użytkowników.

 

Duszą 24foto jest społeczność autorów, oraz zespołów redakcyjnych, piszących z pasją o niemalże wszystkich elementach fotograficznej rzeczywistości. Ty również możesz czynnie uczestniczyć w rozwoju 24foto, oceniając, komentując, a także dodając własne publikacje.

Tematyczne kanały RSS, przejrzyste archiwum, oraz wyszukiwarka, niwelują szanse na to by cokolwiek istotnego umknęło Twojej uwadze. 24foto daje możliwość dokładnego określenia i śledzenie tylko tego co leży w kręgu Twoich zainteresowań.

24foto w punktach

# 24foto to miejsce łączące osoby o fotograficznych zainteresowaniach, gdzie każdy może dokładnie określić i śledzić interesującą go tematykę.

 

# 24foto umożliwi Ci publikowanie niusów i artykułów własnego autorstwa. Pozwoli to poruszyć tematy niszowe oraz przemilczane w innych miejscach.

 

# W przysłowiowe 5 minut możesz stać się ekspertem w dziedzinie, która jest Ci wyjątkowo bliska i znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach.

 

# Dzięki czynnej obecności w 24foto, możesz przybliżyć swoje fotograficzne portfolio, a także nagłośnić inne projekty i przedsięwzięcia związane z fotografią.

 

# 24foto pozwala ocenić i skomentować każdy artykuł, co powinno eliminować ewentualne błędy, oraz rozwijać temat z pożytkiem dla wszystkich czytelników.

 

# Za 24foto nie stoi żadna korporacja ani producent. Projekt ma charakter niekomercyjny i pozostanie takim tak długo jak tylko będzie to możliwe.

.

Popisz się…

Nie wiele potrzeba by zostać jednym z autorów 24foto. Po rejestracji, która zajmie około minuty, dostaniesz do dyspozycji przyjazny edytor tekstu, który już czeka na Twoje pierwsze akapity. Oprócz tego w swoim profilu możesz napisać kilka słów o sobie, dodać autoportret i podać link do strony ze swoim portfolio.

Jeśli tylko natrafisz na ciekawą stronę, materiał filmowy lub artykuł, koniecznie podziel się z nami tym znaleziskiem. Twoja aktywność może przybierać również inne formy. Oto kilka przykładów na to co i jak warto publikować:

Niusy, niusy, niusy - Rynek, fotograficzne premiery sprzętu, internetowych serwisów i aplikacji. Nowe akcesoria i oprogramowanie związane z pracą fotografa. Codziennie coś się dzieje… Jeśli o czymś nie wspomniano na 24foto, to albo to coś nie istnieje, albo zwlekasz by to opublikować :-)

Projekty i wydarzenia - Masz pomysł na wieloosobowy fotograficzny projekt? Organizujesz wystawę, festiwal, albo słyszałeś że wydarzy się coś ciekawego w Twojej okolicy? Napisz, niezapominając jednocześnie, że warto uwzględnić w takiej informacji coś więcej niż tylko suche fakty o czasie i miejscu.

Recenzje i Porady - Testowanie sprzętu fotograficznego wymaga rzetelności, ale nie koniecznie użycia zaawansowanej technologii. Już po kilku tygodniach użytkowania aparatu czy obiektywu, możesz wskazać szereg zauważonych wad jak i zalet. Swoja recenzję możesz poświęcić również oprogramowaniu, oraz wszelkim akcesoriom fotograficznym. Dla wielu osób przymierzających się do zakupów będzie to zapewne wyjątkowo pomocna lektura. Porady mogą dotyczyć wielu innych zagadnień. Możesz doradzić jak robić zdjęcia w nocy, lub jak przygotować portfolio. Wytłumaczyć czym jest ISO i balans bieli, albo zaprezentować krok po kroku uzyskanie ciekawego efektu w programie graficznym.

Top listy i zestawienia - Ta forma wpisów cieszy się dużym zainteresowaniem, ale wymaga od autora trochę więcej nakładu pracy. Zrób listę 20 najciekawszych konkursów fotograficznych, najśmieszniejszych żartów o fotografach, albo zestawienie 10 najlżejszych teleobiektywów. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej pomysłowości i rzetelności.

Wywiady i Felietony - Jeśli masz kontakt z osobą której historia jest ciekawa i związana z fotografią - zaproś ją do wywiadu i przybliż jej sylwetkę oraz to czym się zajmuje. Nic nie stoi na przeszkodzie by Twoja publikacja przyjęła formę felietonu, gdzie wyrazisz swój osobisty punkt widzenia z nutką złośliwości i humoru. Taki rodzaj publicystyki rozgrzewa innych do dyskusji jak żaden inny.

Przeglądy i raporty - Nie istotne czy jesteś wydawcą prasy, internetowego serwisu, czy osobistego bloga. Jeśli temat fotografii pojawia się u Ciebie systematycznie, to nie wahaj się co miesiąc lub kwartał umieścić streszczenia swoich ostatnich publikacji na łamach 24foto. Nie przesadzaj tu z minimalizmem i każdy link ozdób co najmniej krótkim opisem.

O czym jeszcze? - Zainteresowanie fotografią często towarzyszy innej pasji lub profesji. Jeśli na co dzień jesteś nie tylko fotografem, ale też np. prawnikiem, lekarzem, tłumaczem, albo wędkarzem, to zapewne masz wiele do powiedzenia o fotografii w kontekście innych dziedzin. Są to nierzadko ciekawe informacje do których inni mają bardzo utrudniony dostęp.

Dowiedz się więcej…

Czym są kategorie,etykiety i kanały RSS, oraz jak zostać redaktorem w 24foto, czyli seria kilku najczęstszych pytań wraz z odpowiedziami>>

 

 

Archiwum | Autorzy | Pomoc | Kontakt fotografia o 24foto | Regulamin | RSSowo | Lablog