Nowy patent Canona w walce o prawa autorskie fotografów

Firma Canon złożyła wniosek patentowy na technologię, która być może zrewolucjonizuje system tzw. znaków wodnych i ochrony praw autorskich fotografów. Aparaty tej firmy będą posiadać ustawienie REG, umożliwiające rejestrowanie tęczówki oka fotografa widocznej w wizjerze.

canon-iris-dial.jpg

 

Obraz taki jest unikalny dla każdego człowieka, podobnie jak odcisk palców i byłby on zapisywany jako metadata do każdej serii zdjęć, które wykona fotograf. W przypadku gdyby dane te byłyby zapisywane za każdym razem, gdy zostanie naciśnięty spust migawki, wydajność aparatu znacząco by spadła.

 

Oczywiście technika ta nie przeszkodzi ludziom w kradzieżach zdjęć, jednak z pewnością okaże się bardzo przydatna w ustalaniu prawdziwego autora danej fotografii. Więcej informacji na ten temat na photographybay.com. [Via: www.ohgizmo.com]

Tags: , , , ,

4 Responses to “Nowy patent Canona w walce o prawa autorskie fotografów”

 1. wariat Says:

  Eeee … niby dlaczego ktoś zakłada, że metadane nie zostaną usunięte, czym różni się to od informacji z numerem seryjnym puszki/szkła który jest w exif … i który wcale nie musi tam pozostać.
  Lepiej by przywrócili śledzenie źrenicy w puszkach.

 2. audible pricing Says:

  399802 442293Thank you for sharing with us, I conceive this web site genuinely stands out : D. 895071

 3. bennie macs on 1st llc Says:

  71399 682820Undoubtedly,Chilly place! We stumbled on the cover and I?m your personal representative. limewire limewire 901276

 4. PK Studies in Mice Says:

  273281 264804Its wonderful as your other posts : D, appreciate it for putting up. 905678

Leave a Reply