Kolekcja zdjęć od magazynu Life i Google

Google udostępniło miejsce na serwerze, a magazyn Life umieścił tam ponad 2 miliony fotografii. Najstarsze sięgają połowy XVIII wieku, a najnowsze to zapis współczesnej historii.

 

google_life

 

Fotografie zostały pogrupowane zarówno z uwzględnieniem linii czasowej, jak i tematyki. To kolekcja przed którą można siedzieć godzinami, a także wybrać sobie jakieś wyjątkowe zdjęcie i zamówić w postaci oprawionej odbitki. Tą usługą zajął się QOOP jeden z największych serwisów oferujących druk i oprawę fotografii.

 

Life zapowiedział uzupełnienie kolekcji o następne miliony zdjęć. W efekcie w tej historycznej galerii znajdzie się ponad 10 milionów fotografii. Co ważniejsze - jak zapewniają twórcy projektu - 97% zdjęć nie było nigdy publicznie prezentowanych.

 

Więcej o fotografii historycznej:
Fotografia historyczna dużo i cyfrowo

Użytkownicy Flickr porządkują historię 

Tags: , ,

3 Responses to “Kolekcja zdjęć od magazynu Life i Google”

  1. Kolekcja zdjęć magazynu LIFE « Revandell Says:

    […] » Za 24foto.pl podaję link do ogromnej kolekcji fotografii, którą można podziwiać i z której można […]

  2. Jurgi Says:

    To już naprawdę jest to, o czym pisał Lem. Dwa miliony? Dziesięć milionów? Tego się nawet przejrzeć nie da… Taką ilością informacji naprawdę się można zadławić, a mnie i bez tego do zadławienia niewiele brakuje… :/

  3. fotografista Says:

    Nikt Wam geniusze nie powiedział, że fotografia zaistniała w XIX wieku, a nie XVIII? Nie może być zdjęć z połowy XVIII wieku, nieuki jedne!!!

Leave a Reply