Kalendarze z paniami w walce o wyższe dobro

Zdobią szafki warsztatów samochodowych, zaplecza klubów nocnych, a nawet ściany komisariatów. Kalendarze z nagimi lub po prostu zdrowymi paniami, stały się już dawno popularnym elementem dekoracyjnym wielu miejsc - zarówno tych prywatnych jak i publicznych.

 

Założona przez Kalifornijskich surferów fundacja Surfrider jako jeden ze swoich celów obrała ochronę natury. Walczyć można oczywiście na różne sposoby, ale niejednokrotnie udowodniono, że efektywnym sposobem jest zwrócenie oczu opinii publicznej na konkretny problem. Problemem w tym wypadku jest zanieczyszczenie plaż i wód oceanów, a oczom ukazano kalendarz ze skąpo przyodzianymi modelkami.

 

polution babes

 

Zdjęcia są wykonane na wysokim poziomie, ale to oczywiście nie wystarczający powód by tym przedsięwzięciem się zachwycać. Kalendarz zasługuję na uwagę co najmniej z dwóch innych powodów. Po pierwsze zdjęcia modelek wykonane zostały na wyraźnie zanieczyszczonych plażach, tworząc tym samym wyjątkowo ciekawy kontrast. Po drugie te starania zostały dostrzeżone w Cannes gdzie projekt wykonany przez agencję Young&Rubicam otrzymał brązowego lwa w kategorii “Design”.

 

 

polution babes2

 

Jury konkursu zapewne też oderwało wzrok od modelek i zwróciło uwagę na koncepcję prezentacji dni tygodnia, które do złudzenia przypominają układ okresowy pierwiastków. Trudno powiedzieć czy taki kalendarz zawisłby w pracowni  Mendelejewa. Warto jednak dodać, że to nie pierwszy pomysł na wykorzystanie kalendarza z kobiecością, jako oręża w ekologicznej walce. Podobną strategie obrały studentki weterynarii z Nowej Zelandii.

Tags: ,

One Response to “Kalendarze z paniami w walce o wyższe dobro”

  1. Maatzey Says:

    A faktycznie, plaża nie jest czysta… ale myślałem, że to taki artystyczny wyraz :)

Leave a Reply