Kadruj w kwadracie

Miłośników kadrowania w kwadracie z pewnością zainteresuje oferta niemieckiej firmy Minox, która we współpracy z firmą Rollei kilka dni temu wypuściła na rynek nowe wcielenie legendarnego dwuobiektywowego aparatu średnioformatowego Rolleiflex. Co prawda aparat ten jest dwukrotnie mniejszy od oryginału, a zamiast błony fotograficznej wyposażono go w 3-megapikselową martycę, jednak na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od pierwotnej wersji.

 

Rolleiflex MiniDigi

 

Jak twierdzi producent, robienie zdjęć przy pomocy aparatu Rolleiflex MiniDigi w niczym nie odbiega od obsługi tradycyjnej lustrzanki średnioformatowej. Podobnie jak w oryginalnej wersji, wizjer znajduje się w górnej części obudowy, z tą tylko różnicą, że zamiast lustrzanego odbicia, użytkownik zobaczy niespełna jednocalowy wyświetlacz LCD. Oprócz aparatu Rolleiflex MiniDigi, w ofercie firmy Minox znaleźć można również miniaturowe repliki takich modeli, jak Leica M3, Hasselblad SWC, Contax I.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta

Tags: , ,

5 Responses to “Kadruj w kwadracie”

 1. wariat Says:

  Z opisu wynika, że to słaba małpka z manualnym sterowaniem, więc używanie słowa ‘średnioformatowy’ w wypadku czegoś co ma 3Mpix i wyświetlacz 1″ to IMO nadużycie.

 2. el Says:

  strasznie lamerskie

 3. Jormugnund Says:

  Używanie nazwy “średnioformatowy” dla klatki mniejszej niż 36mm jest dużym błędem.
  Co do sprzętu - estetyczny gadżet.

 4. S4Q Says:

  Odwieczne problemy czytania ze zrozumieniem. “owe wcielenie legendarnego dwuobiektywowego aparatu średnioformatowego Rolleiflex” nie oznacza, że ten skądinąd fajny i dopracowany gadżet jest aparatem średnioformatowym - nikt go tak nie nazwał - na pewno nie autorka niusa.

 5. Przemowu Says:

  Ciekawe jakie robi zdjęcia i jak szybko. I czy ma zum czy nie. I czy zdjęcia mleczyków wychodzą lepiej niż w innych kompaktach czy nie.

Leave a Reply