Choroby fotograficzne

Dość specyficzna mania opętała już sporą grupę ludzi. Choroba nazywa się Spinning i polega na fotografowaniu ludzi w taki sposób by wszystko wokół wirowało. Powstała nawet na Flickr grupa “zakręconych” ludzi lubująca się w tego rodzaju zdjęciach. Jak na razie ma nieco ponad 120 członków, ale widząc jak szybko się rozrasta, nie długo “spinnowanie” może stać się nurtem w fotografii:-)

 

autor: elladog

 

Na czym właściwie polega Spinning i jak zrobić takie zdjęcie?

 

Krok 1
Dziecko łapiemy pewnie za ręce. Za naszymi plecami staje druga osoba z aparatem opartym na naszym ramieniu.

 

Krok 2
Wszyscy zaczynamy sie kręcić. Dziecko oczywiście wiruje najbardziej.

 

Krok 3
Znajomy z nad ramienia zaczyna fotografować gdy tylko pociecha nabierze prędkości

 

Krok 4
Dajemy dziecku odpocząć i sprawdzamy czy wszystko dobrze wyszło. Jeśli okazuje się że nie wyszło - patrz punkt 1

 

Jak ustawić aparat? Czym szerszy kąt tym lepiej. Nie używamy zooma. Migawka ustawiona na 1/15 sekundy bądź 1/30. Czym szybciej kręcimy tym szybciej może być wyzwolona migawka.

 

Druga choroba nie zdążyła dotknąć wielu osób. Porównując ze Spinningiem nie doczekała się jeszcze grupy na flickr. Picassos - bo o tej przypadłości mowa - polega na sfotografowaniu w trybie macro fragmentów twarzy, a następnie przyłożeniu we wcześniej sfotografowane miejsca aparatów i komórek w trybie odtwarzania i zrobieniu ostatecznego ujęcia. Efekt nazwany został Digital Picassos i wymaga co najmniej trzech cyfrowych urządzeń, z tendencją jednak do czterech.

 

 

Więcej zdjęć można znaleźć (oraz dodać swoje) na oficjalnej stronie Digital Picassos.

2 Responses to “Choroby fotograficzne”

  1. blusior Says:

    proste,a jakie fajne…

  2. Passive permeability in Caco-2 Says:

    943129 306920I believe other website proprietors ought to take this internet site as an model, really clean and fantastic user friendly style and design, as nicely as the content. You are an expert in this topic! 302641

Leave a Reply