14 fotograficznych placów zabaw

Fotografię można traktować śmiertelnie poważnie, ale też można się nią zwyczajnie bawić. Obraz - jak każdy z nośników informacji - może służyć, edukacji, sztuce, czy medycynie. Jednak w bardzo dużej mierze obecny jest w tzw. przemyśle rozrywkowym. Poniżej lista 14 serwisów związanych z fotografią, które głównie mają za zadanie umilać nam czas i wywoływać uśmiech.

 

Skano to bezpieczny, prosty i tani sposób na skanowanie zdjęć, slajdów i negatywów, a także retusz i renowację zniszczonych fotografii. Zamień swoje stare zdjęcia na pliki cyfrowe. Skano to najwyższa jakość, najniższe ceny i prawdziwa wolność wyboru.

 

1. Cameroid to prosty w obsłudze serwis, który pozwala na dodawanie całej gamy efektów, filtrów i ramek do zdjęcia zrobionego kamerą internetową.

 

Cameroid

 

2. Jigsaw Planet przenosi świat puzzli na ekran monitora. Wystarczy dodać fotografię z własnej kolekcji, wybrać ilość puzzli na które zostanie “pocięte” i gotowe. Do zabawy z naszym zdjęciem możemy zaprosić też innych.

 

Jigsaw Planet

 

3. ASCII O Matic - Dzięki temu serwisowi możesz przedstawić dowolne zdjęcie w formie tekstu. Opcjonalnie można wybrać czy wyjściowy “obraz” ma być kolorowy czy monochromatyczny.

 

ASCII O Matic

 

4. Dumpr to zbiór kilkunastu efektów, które pomogą zmienić nasze zdjęcie na rysunek, albo okleić nim sześcian.

 

dumpr

 

5. Geogreeting pozwala na stworzenie animacji tekstu opartej o zdjęcia satelitarne. W ten nietypowy sposób możemy komuś coś miłego wyznać, albo kogoś dosadnie powyzywać.

 

Geogreeting

 

6. Piki Strips zmienia dodane przez nas zdjęcia na grafiki znane z komiksów. Możemy dodać tekstowe chmurki i zastosowac wybrany efekt. Piki Strips wymaga rejestracji.

 

piki strips

 

7. Hairmixer - jak sama nazwa wskazuje pozwala na miksowanie fryzur. Możemy dodać własne zdjęcie, lub skorzystać z zasobów serwisu i po kilku kliknięciach zobaczyć swoje nowe oblicze.

 

Hairmixer.com

 

8. Collagr powstał tylko po to by tworzyć fotograficzne kolaże i radzi sobie z tym całkiem dobrze obsługując serwisy Flickr i Photobucket. Po dodaniu linka do zdjęcia, wyników wyszukiwania, lub galerii naszym oczom ukaże się seria kolaży w różnych wariantach.

 

collagr

 

9. Scrapblog to następny plac zabaw dla Twoich zdjęć, ale spektrum możliwości jakie oferuje pozwala nazwać go fotograficznym wesołym miasteczkiem. Z pomocą Scrapblog można przygotować oryginalną stronę startową,  bądź kolaż z ostatniej wycieczki. Mimo szeregu funkcji jakie oferuje (do wyboru dziesiątki kształtów, teł, przedmiotów, ramek i podkładów muzycznych) jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

 

Scrapblog

 

10. Face Transformer zmieni Twoją twarz w taki sposób, że z trudem zachowasz poważną minę. Za pomocą tego generatora możesz (wizualnie) zmienić płeć, wiek, a nawet rasę.

 

Face Transformer

 

11. SuperLame specjalizuje się jedynie w jednym zadaniu - dodawaniu balonikowych tekstów do fotek. Robi to niemniej bardzo sprytnie i przyjaźnie.

 

super lame

 

 12. MagToo z pomocą którego stworzymy proste pokazy slajdów oraz interaktywne panoramy. Gotowe prezentacje można umieścić na własnej stronie, społecznościowych portalach, lub przesłać bezpośrednio do wybranej osoby.

 

magtoo

 

13. Big Huge Labs to dość pokaźna i ciągle rozbudowywana kolekcja równego rodzaju generatorów. Jeśli chcesz naleźć się na okładce magazynu, albo zamienić nudne paszportowe zdjęcie w dzieło Andego Worhola - to zrobisz to właśnie tutaj.

 

BigHugeLabs

 

14. PhotoFun to następna kolekcja kilkudziesięciu ciekawych efektów. Możesz umieścić swoje zdjęcie na bilbordzie w Nowym Jorku lub wkomponować je w inne realistycznie wyglądające sytuacje.

 

PhotoFun

 

Zobacz też koniecznie 10 darmowych narzędzi do edycji i obróbki zdjęć w internecie.

Tags: , ,

10 Responses to “14 fotograficznych placów zabaw”

 1. Bastet Says:

  Scrapblog jest genialny :)

 2. emi Says:

  super strona :) zebranie 14 wariacji do zabawy ze zdjęciami w jednym miejscu jest świetnym pomysłem :) scrablog jest rewlacyjny! polecam!!!!!!!!!!

 3. kONTOO Says:

  sUPER sTRONY
  nAJLEPSZY sCRAPBLOG!!

 4. KIKI Says:

  POLECAM http://WWW.PHOTOFUNIA.PL I http://WWW.CAPTIONIT.PL NAPRAWDE WARTO!

 5. Ewusiaa.. Says:

  Super! :)
  Przez około miesiąc szukałam takiej świetnej stronki!
  Naprawdę warto!!
  Polecam!

 6. iwona Says:

  http://imikimi.com/ tez fajna stronka do przerobej fotek

 7. paramisio Says:

  Szczerze dziwi mnie fakt czemu jeszcze nikt nie wspomniał o http://WWW.PATO.PL przecież ten serwis też jest dobry i do tego polski

 8. przerabianie zdjęć Says:

  Naprawdę niezłe ramki do zdjęć są na tym pato, pozdro !

 9. przerabianie zdjęć Says:

  Wszystko co polskie to ” gorsze ” dlatego sie o tym nie pisze…

 10. ddd Says:

  ale pato.pl jest lepsze od tych popularnych zagranicznych stronek,

Leave a Reply